czwartek, 9 czerwca 2011

Ster na Bydgoszcz

Kochani mnie odwiedzający!!!
Po pierwsze - dziękuję za wszystkie kartki i życzonka urodzinowe - niebawem je pokażę - obiecuję!!

Tymczasem chciałam Was serdecznie zaprosić na extra, moim zdaniem, plenerową imprezę (trochę autopromocji, a co??)

Bydgoski Festiwal Wodny
„Ster na Bydgoszcz 53°N, 18°E”
17-19 czerwca 2011
Wyspa Młyńska
Program obfituje w atrakcje - więc skrótowo:

Piątek
Zabawa rozpocznie się w piątek o godz. 17 – wystawą prac laureatów konkursu fotograficznego „Moja Magiczna Bydgoszcz”. Zobaczyć tez będzie można jak pięknieje Wyspa Młyńska oraz jak wyglądał dawny Port Bydgoski.

Wystawom towarzyszyć będzie happening „Żywe obrazy” , podczas którego bydgoska młodzież przedstawi interpretację obrazów o tematyce wodnej: Odjazd na Cyterę (Antoine Wateau), Plaża (Jerzy Nowosielski), Narcyz (Caravaggio) oraz Praczki – wspólny motyw obrazów August Renoira, Jules Bretona, Daniel Ridgway Knighte’a.

W ten dzień na scenie ustawionej na plaży posłuchać będzie można bydgoskie dźwięki podczas I Bydgoskiej Nocy Szantowej. Zagrają: Pearl Horbor, Leonard Luther i Własny Port, Może i my.

Koncertowa sobota

Przez cały dzień na scenie posłuchać będzie można muzyki, szczególnie żeglarskiej oraz piosenki turystyczne. Wykonawcy rywalizować ze sobą będą podczas Ogólnopolskiego Konkursu Szantowego o tytuł „Barda Brdy”.

W trakcie całego dnia na Wyspie Młyńskiej czekać na gości będzie mnóstwo atrakcji: Wystawa jachtów, wypożyczalnie kajaków, Targi Śródlądowej Turystyki Wodnej, warsztaty budowy łodzi polinezyjskich, Bydgoska Noc Muzeum. Muzeum zaprasza na spotkanie z kulturą i sztuką Dalekiego Wschodu, ale także trochę bliżej – tu… do Bydgoskiego Grodu, którego dzieje nierozerwalnie złączone są z wodą.

W tym czasie na wodzie spodziewamy się wielu jednostek pływających, między innymi, uczestników Flisu Noteckiego. Zaprezentują się również Bydgoskie Kluby Sportowe. Wszyscy wezmą udział w Paradzie Jednostek Pływających.

Wieczorem natomiast zapraszamy na nietypowy Koncert na Młynówce pn. „Nóż w wodzie, Komeda na moście”. Na jednej z kładek zainstaluje się band jazzowy, który zagra improwizacje, inspirowane utworami Krzysztofa Komedy, przede wszystkim z filmu „Nóż w wodzie”, ale również inne znane utwory Komedy.

Kulminacyjnym momentem sobotniego programu jest wyjątkowe widowisko „BydGost – Legendy Bydgoskie 2011”. Gwiazdami show będą austriaccy bębniarze z grupy The Drumatical Theatre. Bębniarze prezentują show nie tylko atrakcyjne muzycznie, ale przede wszystkim porywający Teatr. Występom Drumatical Theatre towarzyszyć będzie występ solistki – grającej na skrzypcach elektrycznych Marzeny Sikały. Wspólnie przedstawią nowoczesną interpretację muzyki szantowej. Zobaczymy także taneczną interpretację legend o Bydgoszczy. Całość dopełnią niepowtarzalne efekty pirotechniczne.

Rodzinna niedziela

Zaczynamy w południe. Tego dnia na pewno nie będziesz się nudził.

Na początek zapraszamy na piknik pn. „Szanty na śniadanie” – nauczymy Cię piosenki turystycznej, ale najpierw rozgrzewka, do której zapraszają Retrogimnastycy. Dla pierwszych gości jest niespodzianka – koc piknikowy (do odebrania na podstawie kuponu drukowanego w „Gazecie Pomorskiej”), a wśród wszystkich przybyłych (z kuponem) organizatorzy rozlosująkosze piknikowe.

Aktywnym proponujemy warsztaty budowy łodzi polinezyjskich, które tego samego dnia spróbujemy wodować na Brdzie.

Ciekawskich zapraszamy na wodne eksperymenty. Będą to pokazy doświadczeń ukazujących podstawowe prawa fizyczne rządzące cieczami jak: prawo Archimedesa, prawo Pascala, pokaz z napięciem powierzchniowym wody i inne. Będą też doświadczenia ze zmianą stanu skupienia wody, oraz wykorzystaniem tego faktu do budowy maszyn parowych, a także pokazy związane z przepływem wody.

Żądni przygód mogą wziąć udział w Grze „Poszukiwanie Steru” start, godz. 12.00

Jeśli masz wrażliwe ucho, to zbuduj swoją muzykę. Warsztaty dla dorosłych i dzieci, podczas których zmontujemy wspólnie instrumenty z materiałów recyklingowych. Instrumenty te wykorzystamy podczas koncertu scenicznego „Recy-klasyka”.

Emocje, emocje, emocje… te na pewno towarzyszyć będą Wielkiemu Wyścigowi Butelkowemu. Kilkuosobowe drużyny rywalizować ze sobą będą na własnoręcznie zbudowanych „łodziach” z butelek PET. Czy sukcesem będzie dopłynięcie do mety? Konkurencja zapowiada się spora: bydgoskie media, uczelnie, a także ratuszowa ekipa. Kto z nich wpadnie do wody??

Jak Wam się podoba??? Szczegółowy program TU :D
Ktoś się wybiera??

2 komentarze:

chica111 pisze...

Dzięki za info. Jak znajdziemy chwilkę wolnego to wpadniemy.
Pozdrawiam Iza N-P.
chica111.blogspot.com

Oleander pisze...

Bardzo, bardzo, bardzo żałuję, bo niestety 18.06 pracuję..:( A bym sobie szant posłuchała..

Pozdrawiam Cię serdecznie!